
Як FPV дрони готують до виконання бойових завдань
Розповідає командир взводу інженерів управління безпілотниками 2-го Інтернаціонального легіону оборони України Олексій.
Інженери з безпілотників потрібні для тестування, модифікації, переробки та перепрограмування отриманих FPV відповідно до поточних потреб і реалій бойових дій. Вони збирають партії дронів, сортують їх за розміром, керують частотами та частотами відеосигналу.
«Це необхідно для того, щоб зрозуміти, де все знаходиться для подальшої роботи з кожним дроном. Тут «сімки» 1,2 ГГц, там «десятки» 5,8 ГГц і так далі. «Сімка» і «десятка» — це розміри дронів FPV, виміряні в дюймах по діагоналі. У семидюймових дронів діагональ майже 18 см, а у десятидюймових – трохи більше 25 см», – розповідає Олексій.
Розмір безпілотника та потужність двигунів визначають його корисне навантаження та радіус дії. Більший безпілотник може підняти важчу і потужнішу батарею і, відповідно, боєприпас, який може важити до 4 кг.
Після встановлення «реквізиту» вирушили на тренувальний майданчик
Перед тим, як дрони відправляють на передову, інженери тестують їх у польових умовах: встановлюють гвинти та літають. Це дозволяє їм переконатися у відсутності прихованих дефектів БПЛА або усунути їх у разі їх виявлення.
"Ми влаштовуємо різні випробування безпілотників - на дальність польоту, на вантажопідйомність. Перевіряємо оберти двигуна. Буває, коли дрон запускаєш, гвинти крутяться в різні боки. Потім він не злітає і перекидається - і не дай Бог, щоб це сталося з уже встановленим боєприпасом, тому дуже важливо правильно налаштувати напрямок обертання", - пояснює Олексій.
В Інтернаціональному Легіоні України кожен інженер – хороший пілот, а кожен пілот – інженер.
Що таке «шторка» і репітер?
Безпеку пілотів гарантує так звана «шторка» - спеціальна програма, яка блокує відеосигнал під час зльоту дрона. Він використовується військовими для «закриття» відео на екрані під час підйому БПЛА в небо.
Для розширення радіусу дії використовуються ретранслятори, які піднімаються на щоглу або встановлюються на допоміжний безпілотник на базі квадрокоптера. Він може піднятися на висоту кількох метрів і значно збільшити дальність передачі радіосигналу.
Джерело: armyinform.com.ua
Не зволікай – приєднуйся до сміливих!